Skolioza kręgosłupa i zachwiania równowagi

Witam choruje od urodzenia na skolioze kręgosłupa. Mam 46lat od dłuższego. Czasu miewam okropne zachwiania równowagi. Chciałabym dodać iż 7lat temu zachorowalam na nowotwór złośliwy tarczycy jestem po te sekcji i jodowaniu. Przyjmuje euthyrox 125jestem pod stałą opieką endokrynologia i ginekologa. Często odczuwam ból w odcinku ledzwiowym proszę mi powiedzieć czy te zachwiania są spowodowane. Od kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon