Skolioza, nadmierne poziome ustawienie kości krzyżowej i początkowe zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwioweg

skolioza brawoboczna,nadmierne poziome ustawieniekosci krzyzowej,poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa ledzwiowego pod postacia nadmiernej sklerotyzacji blaszek granicznych trzonów kregowych oraz osteofitycznych zaostrzen ich przednich krawedzi. Co mam robic z tym.

Witam,

W tym wieku niestety nie jesteśmy w stanie raczej skorygować skoliozy - zależy jeszcze jaka ona jest. Proponuję udać się do fizjoterapeuty w swoim mieście i po badaniu oraz wywiadzie dowie się Pan co najlepiej robić. Zmiany zwyrodnieniowe w połączeniu z osłabieniem tkanek miękkich i nieprawidłową ergonomią ciała mogę przyczynić się do powstania dyskopatii - lepiej temu zapobiegać.