Skolioza prawostronna u 48-latka

Witam chciałem dowiedzieć się coś na temat wyniku: Prawostronna skolioza.Spłycona lordoza Poziome ułożenie kości krzyżowej-sacrum acutum Obniżenie przestrzeni miedzykręgowych L2-L3,L4-L5 i L5-S1 (krytyczne)z dyskopatiami. Zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgów L1 i S1. Guzki Schmorla blaszek granicznych trzonów L1 i L2.Wzmożona sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów L5 i S1. Tendencja do przodozmyku na poziomie L5-S1 niewielkie obniżenie wysokości trzonu L5 w częsci tylnej. dalsza czę

Aleksander Ropielewski

Wynik opisuje znaczne zmiany zwyrodnieniowo degeneracyjne mogące objawiać się silnymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz zaburzeniem czucia kończyn dolnych i problemami z oddawaniem moczu i kału. Wynik należy interpretować z badaniem i rozważyć lezcenie zachowawcze w postaci rehabilitacji lub operacyjne. Sugeruję kontakt z neurologiem, neurochirurgiem lub ortopedą.

Sanowny Panie.mówiąc ogólnie ma Pan zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa na tle przebytej choroby Schouermana w dziciństwie.Tego sie nie leczy operacyjnie,jedyne co może Pan zrobić to leki przeciwzapalne,preciwbólowe i rehabilitacja .
Pozdrawiam