Skolioza prawowypukła a skolioza prawostronna

Mam pytanie czy skolioza prawowypukła ( mam tak w opisie RTG) jest tym samym co skolioza prawostronna? Czy jest to jednak na odwrót , że skolioza prawowypukła jest skoliozą lewostronną?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skolioza prawowypukła oznacza boczne skrzywienie kręgosłupa po stronie prawej. Są to pojęcia używane zamiennie.