Skórki na dłoniach

Witam, mam pytanie odnośnie paznokci, a bardziej dłoni. Ciągle takie skórki mi się robią i zrywam lub obcinam. Dermatolog przepisał mi krem, ale tylko troszke on pomaga. Może to czegoś jest brak w organizmie?

ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Sucha skóra może świadczyć o chorobie (np. niedoczynności tarczycy), ale rzadko stanowi izolowany objaw. Jeśli problemem są wyłącznie skórki przy paznokciach, najprawdopodobniej nie jest to nic groźnego. Skóra powinna być regularnie natłuszczana (najlepiej kremem do rąk do skóry suchej) - kilka razy w ciągu dnia.