Skorygowanie kifozy piersiowej w wieku 21 lat

Kifoza piersiowa - czy mogę ją jeszcze jakoś skorygować? Mam 21 lat, 2 lata temu byłam na badaniu u ortopedy i ten popatrzyl tylko na moje plecy i stwierdził,że nie da sie już nic i tak zrobić z tymi plecami,będą wypukłe,gdyż już mam za dużo lat by to skorygować nawet ćwiczeniami i w najgorszym wypadku - operacją.Co mam zrobić ?

Witam! Kifoza piersiowa to naturalne wygięcie tego odcinka kręgosłupa do tyłu. Rozumiem, że w Pani przypadku to wygięcie jest nadmierne. Jeśli powoduje to dolegliwości bólowe pleców warto skontaktować się ze specjalistą rehabilitacji, który wdroży odpowiednie ćwiczenia. Co prawda zapewne nie przyniosą one diametralnych zmian, mogą jednak zniwelować Pani dolegliwości.