Skorzystanie z solarium 3 tygodnie po zdjęciu szwów po zabiegu wycięcia znamienia

Witam. Trzy tygodnie temu miałam zdjęte szwy po zabiegu wycięcia znamienia. Bliznę smaruję żelem silikonowym lub naklejam silikonowy plaster. Czy jeśli dodatkowo zakleję bliznę zwykłym plastrem opatrunkowym, to mogę już skorzystać z solarium? Czy to wpłynie na proces gojenia i wygląd blizny? Podobno tak świeżych blizn nie można w ogóle nagrzewać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

NIE ZALECAM KORZYSTANIA Z SOLARIUM TERAZ ANI W PRZYSZŁOŚCI !!! Proponuje poczytać w netcie opinie specjalistów od leczenia czerniaka na temat ewidentnej szkodliwości opalania się w ogóle , a zwłaszcza w solarium!!!!! Proponuję przeczytać wypowiedzi P.Prof.Piotra Rutkowskiego z Centrum Onkologii w W-wie! zż