Skostnienie i zwapnienie okołostawowe, kostka dodatkowa
Witam! Od dwóch tygodni odczuwam ból w lewej stopie (konkretnie śródstopie i palce stopy). Nie mogę na niej stanąć, a chodząc utykam. Lekarz skierował mnie na zdjęcie RTG, a wynik jaki otrzymałam brzmi: "Na poziomie stawu stępowo-śródstopnego palucha lewego bocznie cień o wysyceniu tkanki kostnej dł 0,7 cm - skostnienie/zwapnienie okołostawowe? kostka dodatkowa?" Co to oznacza i jak to leczyć? Pozdrawiam Katarzyna

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, nie sądzę aby opisana zmiana mogła dawać tego typu objawy. proponuję ponownie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.