Skracająca się szyjka macicy w 34. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 34tc. Od jakiegoś czasu skraca mi się szyjka. Aktualnie ma 1,8cm. Od wczoraj ruchy mojego dziecka są słabsze, do tego zaczął mnie pobolewać brzuch w dole jak przy okresie. U lekarza byłam we wtorek i oprócz szyjki nie było nic niepokojącego. Nie chce panikować i jeździć na izbę bez potrzeby ale też niepokoje się że mogę za szybko urodzić.

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Pod koniec ciąży ruchy dziecka mogą być słabsze, ponieważ ma w macicy coraz mniej miejsca, pobolewania takze mogą występować. Sugeruję teraz dużo odpoczywać, nie forsować się, a w razie niepokoju skontaktować się z ginekologiem.
Pozdrawiam