Skracanie cyklu miesiączkowego u 26-latki

Skracający się cykl. Zawsze miałam regularne miesiączki. Ale od trzech miesięcy zauważyłam regularne skracanie się cyklu. Najpierw okres pojawił się 2 dni wcześniej, a teraz już 4 dni. Mam 27 lat. Nie rodziłam. I ogólnie jestem zdrowa. Kilka miesięcy temu przechodziłam różne badania, m.in. na hormony i wszystko było ok. Czy to sygnał czegoś poważnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.