Skręcenie i naderwania stawu skokowego oraz zasinienie w okolicy śródstopia

Dzie� dobry dnia 29 sierpnia 2014r skr�ci�em i naderwalem staw skokowy noga do dnia dzisiejszego 17 09 2014 jest sina mocno czerwona w okolicy �r�dstopia jak nog� tylko opuszcz� na d� robi si� mocno sina i bol jakby mia�a eksplodowa� lydka ��ta boli mocno jest to ju� trzeci tydzie� po urazie na rtg z�amania nie stwierdzono usg Doppler nie wykaza� zakrzepicy noga boli chodzi� nie mog� kostka spuchnieta prosz� o pomoc

Witam serdecznie
Leczenie farmakologiczne polega na stosowaniu preparatów w żelu przeciwbólowych i przeciwobrzękowych,oraz noszenie stabilizatora z usztywnieniem bocznym (uniemożliwia wyginanie się stopy na boki) jeżeli ból ogranicza poruszanie zalecane są zastrzyki z heparyną przeciwzakrzepowe.Niezwykle ważna jest wcześnie wdrążona rehabilitacja stawu.W Pana przypadku zalecam ograniczenie ruchu nogą do minimum , a na obrzeki zastosować zimne okłady lub chłodzący sprej ,proszę również układać nogę na wysokości serca nie w dole.