Skręcenie i naderwanie stawu skokowego u 24-latka

dzien dobry, Miesiąc temu miałem skręcony staw skokowy, lekarz po wykonaniu prześwietlenia stwierdził ze to skręcenie i naderwanie stawu skokowego. Lecz moja kostka nadal jest lekko opuchnięta (w górnej części kostki, opuchlizna dosyć twarda) . chodzę, biegam, nie czuję bólu . Co to może być ? czy to normalne?

Dzień dobry,

Przy skręceniu i naderwaniu stawu skokowego kluczową rolę odgrywa fizjoterapia. Nic Pan o niej nie wspomniał więc wnioskuję, że jej nie było. Należy skupić się na ćwiczeniach zwiększających zakres ruchomości w stawie oraz zabiegach z zakresu fizykoterapii przyśpieszających gojenie się tkanek i działających przeciwbólowo. Można zastosować kinesiotaping- aplikacje limfatyczną, jeżeli występuje obrzęk i krwiak lub więzadłową w celu ustabilizowania stawu skokowego. Następnie należy popracować nad poprawą siły mięśniowej, a więc skupiamy się na ćwiczeniach izometrycznych. Najlepiej skontaktować się z fizjoterapeutą, który dobierze odpowiednie ćwiczenia oraz pokaże prawidłową technikę ich wykonywania. Proszę pamiętać, że im szybciej zacznie Pan fizjoterapię tym większa szansa powrotu do pełni sił i sprawności.
Aby zmniejszyć opuchliznę proszę stosować zimne kompresy oraz podczas odpoczynku trzymać nogę nieco wyżej od miednicy. Pomocny może się również okazać wyciąg z arniki lub maść na urazy stawów.

Pozdrawiam serdecznie.