Skręcenie i naderwanie więzadła stawowo-skokowego

Kilka dni temu spadlam ze schodow pojechalam na ostru dyżur okazalo sie ze skrecilam i naderwalam wiazadla staw skokowy zalozyli mi longete gisowa na dwa tygodnie (noga nadal boli pachnie i zaczyna siniec) najbliższe terminy do lekarza sa za 4 tyg czy cos sie stanie jak bede chodzila w gipsie 2tyg. Po terminie?co powinnam zrobic jak mi juz go zdjema?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie nie powinna Pani chodzić w gipsie dłużej niż zalecił lekarz zakładający opatrunek gipsowy. Po zdjęciu gipsu należy rozpocząć rehabilitację pod okiem fizjoterapeuty, która jest kluczem do pełnego powrotu do sprawności i zapobieganiu nawrotom urazów stawu skokowego.