Skręcenie jelita grubego a wyprostowanie w nieinwazyjny sposób

Witam U mojego 78 letniego taty stwierdzono skręcenie jelita grubego. Niestety ma ciągłe zatwardzenia, które są kontrolowane szeregiem leków ziołowych, czopkami itd. Czy jest możliwość wyprostowania tego jelita, jeśli tak, to w jaki sposób-inwazyjny lub nieinwazyjny? Pozdrawiam i dziękuje za uwagę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji chory powinien udać się na wizytę do specjalisty chirurga, który po ustaleniu zakresu nieprawidłowości zaproponuje możliwe formy leczenia. Niewykluczone, iż będzie to leczenie zabiegowe.