Skręcenie kolana a odciąganie płynu

Witam, trzy tygodnie źle stanłęm na schodu i poczułem ogromny ból i spuchło mi kolano. Lekarz powiedział, ze mam skręcone kolano lewe i założył mi pół gips, abym nie zginał kolana. Dziś poszedłem na zdjęciu gipsu lekarz ściągnął mi płyn z kolana i zaczął ćwiczyć moją nogę patrząc na ile mogę ją zgiąć, po czym skierował mnie na USG kolana, bo jest podejrzenie uszkodzenia łękotki, a tym samym prawdopodobny jest zabieg. Czy wg Pana zabieg jest konieczny? Czy po zabiegu szybko wrócę do sprawności?

W przypadku uszkodzenia łąkotki zabieg może być konieczny. W zależności od wyniku badania fizykalnego i badań obrazowych zostanie podjęta indywidualna decyzja o dalszym leczeniu, które może być zachowawcze lub operacyjne.