Skręcenie kostki a zastrzyki z heparyną

Około 3 tygodni temu doznałem urazu skręcenia kostki. Po jakimś czasie zaczęły niepokoić mnie objawy, takie jak mrowienie w nogach, ucisk w klatce i płytki oddech. Długo nie czekając udałem się do lekarza, który stwierdził, że wszystko jest jak najbardziej w porządku. Z mojego niedopatrzenia, zastrzyki z heparyną zacząłem przyjmować po 2 tygodniach. Czy w momencie kiedy wskaźnik d-dimerów wynosi <500 to mogę zaprzestać podawania po wykonanych 6 zastrzykach? Dodam, że noga poruszam już normalnie

Witam,
wskazania do profilaktyki p/zakrzepowej to unieruchomienie kończyny +/- 3 do 5 dni. Jeżeli nie stosuje Pan unieruchomienia i nie ma objawów zakrzepicy żył głębokich to można odstawić zastrzyki.