Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skręcenie stawu kolanowego i wynik rezonansu magnetycznego

Witam, miałam wykonywany rezonans kolana, ponieważ skręciłam staw kolanowy i chciałabym prosić o diagnozę i co mnie czeka: Róg boczny łąkotki przyśrodkowej z obszarem o podwyższonej intensywności sygnału w sekwencji T1 zależnej dochodzącym do brzegu łąkotki. Więzadła w porządku. Łąkotka boczna o prawidłowej intensywności sygnału. Niewielka ilość płynu w obrębie szpary stawowej i zachyłku przyśrodkowym oraz duża ilość w zachyłku nadrzepkowym. Cechy obrzęku tkanek miękkich okołostawowych.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowana Pani, generalnie dalsze postępowanie będzie zależało od Pani stanu klinicznego. Zatem w chwili obecnej - rehabilitacja , kontrolne badania ortopedyczne co tydzień ( być może punkcja zachyłka nadrzepkowego). W przypadku braku poprawy klinicznej ( utrzymujące się bóle) - artroskopia w celu oceny stopnia uszkodzenia łąkotki bocznej i ewentualnej jej naprawy/częściowego usunięcia. Rozumiem, że badanie NMR stawu kolanowego zostało wykonane z powodu wątpliwości podczas klinicznego badania Pani stawu kolanowego przez ortopedę ( niejednoznaczne objawy uszkodzenia łąkotki bocznej?) Jednak generalnie - decyzję co do sposobu dalszego Pani leczenia powienin podejmować prowadzący Pani leczenie ortopeda mając do dyspozycji mozliwość zbadania Pani oraz wynik NMR. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety