Skręcenie stawu skokowego a ból w łydce - co mam robić?

Witam! Niecały rok temu skręciłem kostkę, leczenie było długie i staw udało się doprowadzić do używalności dopiero po kilku miesiącach. Niestety cały czas dokucza mi ból w łydce rozciągający się nieco poza wysokość kolana, myślałem że to przejściowe i po jakimś czasie mi przejdzie lecz tak się nie stało. Przy chodzeniu praktycznie nie odczuwam bólu, a że lubię sobie pobiegać to po kilku minutach biegu łydka strasznie boli a do tego twardnieje. Nie potrafię dokładnie opisać tego bólu, jest to coś w rodzaju przeciążenia. Podejrzewam, że to może mieć jakiś związek z Achillesem lecz lekarzem nie jestem i mogę tylko gdybać, na wizytę u lekarza niestety nie mam czasu, więc postanowiłem się tutaj poradzić. Dodam, że podczas mojego leczenia miał miejsce pewien incydent (i może być bezpośrednią przyczyną stanu mojej łydki), zalecono mi noszenie stabilizatora, tak zrobiłem... Po kilku dniach użytkowania, pewnego ranku czuje niesamowity ból w tej łydce, jakby miała eksplodować, nawet delikatne jej dotkniecie powodowało straszny ból, po kilku dniach przeszło, używałem jakiś tabletek przeciwbólowych bo ból był naprawdę nie do zniesienia. Jaka jest przyczyna mojej dolegliwości i jak mogę to leczyć? Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Urazy stawów nie są łatwe do leczenia gdyż najbardziej skuteczną metodą jest rehabilitacja i oszczędzanie kończyny co nie zawsze jest możliwe.

Noszenie opatrunku usztywniającego jest jak najbardziej wskazane w takiej sytuacji gdyż chroni to staw przed nieprawidłowym ustawieniem co mogło by powodować nieprawidłowe gojenie.

Ból, który Pan opisuje może mieć związek z uszkodzeniem ścięgien lub mogło też dojść do przemieszczenia powierzchni stawowych co skutkować może uciskiem na naczynia i nerwy.

By zdiagnozować co jest przyczyną bólu warto byłoby zrobić usg stawu jak i poddać się badaniu ortopedycznemu.

Pozdrawiam!