Skręcenie stawu skokowego a rehabilitacja

Dzień dobry, w kwietniu skręciłem staw skokowy, lekarz stwierdził, że jest to skręcenie II-go stopnia . Poprzednio byłem u ortopedy to powiedział, że nie musi być rehabilitacja a ja byłem innego zdania i teraz tego są skutki. Co mam zrobić jeśli znowu to samo będzie stwierdzać?. Często jest tak, że najpierw muszę rozruszać nogę przed wstaniem, ponieważ towarzyszy temu zbyt wielki ból.

Dzień dobry,

Jeśli czuje Pan, że po skręceniu stawu skokowego dalej coś jest z nim nie tak, odczuwa Pan dolegliwości bólowe- proszę udać się do fizjoterapeuty. Po zbadaniu stawu będzie on w stanie zaproponować odpowiednie ćwiczenia, których celem będzie przede wszystkim poprawa stabilizacji, zwiększenie siły i zakresu ruchomości w stawie oraz zmniejszenie bólu (można zastosować kinesiotaping, masaż).

Pozdrawiam serdecznie.