Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skręcenie stawu skokowego i opuchlizna stopy

1.05.2015 skręciłam nogę w stawie skokowym(zwichnięcie,skręcenie i naderwanie wiązadeł stawu skokowego i poziomu stopy) Stosowałam się ściśle do zaleceń lekarza na pogotowiu a potem ortopedy tzn. przez 2 tyg.wogóle nie dotykałam stopą do podłogi,zakładałam orteze i poruszałam się o kulach. Po ponad 2 tyg.od zdarzenia lekarz zalecił 10 masaży wirowych,które już zrealizowałam. Teraz jestem w trakcie zabiegów: Laser,Ultradźwięki z żelem,krioterapia( wszystko po 10 X).Obecnie poruszam się bez kul. Martwi mnie fakt,że noga jest cały czas spuchnięta-z rana mniej a już po chwili wygląda jak noga słonia. Stopa w okolicy kostki i palców jest b.goraca.Od 3 dni łykam: BIOFENAC 100 mg 2x dziennie i CYCLO 3 Fort rano 2 tabletki. Martwi i zastanawia mnie ta opuchlizna i gorączka. Czy aby nic złego w tej nodze się nie dzieje?Podczas ostatniej wizyty lekarz zlecił ponowny RTG stopy ale nie ma złamania. Czy aby nie powinnam być skierowana na USG tej stopy??? Jeżeli gorączka i opuchlizna są normalną rzeczą to jak długo taki stan się może utrzymywać?Pozdrawiam i b.proszę o w miarę dokładne wyjaśnienie moich wątpliwości.
KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
79 poziom zaufania

Opuchlizna może występować wiele tygodni od urazu (jednak nie powinna być znaczna) natomiast gorączka jest objawem niepokojącym i na pewno wymaga Pani dokładniejszej diagnostyki obrazowej. Sugeruję kontakt z ortopedą, ponieważ sam bez możliwości przeprowadzenia badania i oceny badan obrazowych nie wiele mogę więcej powiedzieć.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety