Skręcenie stawu skokowego w kostce a konieczność założenia gipsu

Dzień dobry, 8.05 upadłam i skręciłam staw skokowy w kostce, początkowo myślałam, że wystarczą okłady, ale nie mogłam chodzić, więc 12.05 na SOR dostałam szynę gipsową na 7-10dni. Wedle zaleceń spotkałam się z ortopedą, który stwierdził (bez patrzenia na RTG, z samej karty )że muszę mieć gips do 8.06?! Jestem załamana. W ten weekend mam b.ważne wydarzenie rodzinne, egzaminy na uczelni, a 6.06 wesele.Chciałam zapytać która diagnoza jest poprawna? Czy mogłabym zamienić to na ortezę? Proszę o odp.

Szanowna Pani, zazwyczaj, w podobnych do opisanego przez Panią przypadkach, wystarczy zastosowanie odpowiedniego stabilizatora stawu skokowego. Oczywiście decyzja powinna zapaść po zbadaniu Pani oraz obejrzeniu przez ortopedę zdjęć RTG. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomimo urazu uda się Pani "ogarnąć" czekające wydarzenia.