Skręcenie stawu skokowego w lewej nodze

Kilka dni temu u mojego narzeczonego stwierdzono skręcenie stawu skokowego w lewej nodze. Lekarz zalecił okłady z altacetu i usztywnienie nogi bandażem elastycznym. Tak też zrobiliśmy, najpierw okłady z altacetu a później owinęliśmy nogę bandażem elastycznym, aby ją usztywnić. Na drugi dzień zaczęły pojawiać się jednak rozległe siniaki i mam wrażenie że z dnia na dzień są one coraz większe. Czy to jest normalne? Czy robimy coś nie tak? Mam obawy, że może to wina tego bandażowania?

Dzień dobry,
najwyraźniej podczas urazu doszło do uszkodzenia tkanek miękkich, dlatego obecność siniaków i z pewnością obrzęku wokół kostki.
Po urazie kostki potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja, dzięki której mniej będzie bólu, skrócony zostanie czas powrotu do pełnej sprawności oraz mniejsze ryzyko powtórnego skręcenia.
pozdrawiam