Skręcenie stopy w stawie skokowym a rehabilitacja i wskazania do USG

Ponad 2 m-ce - zdjęcie rtg skręcenie stopy w stawie skokowym.- okłady odciążanie stawu - - po kilku dniach na podeszwie stopy siniec bardzo ciemny - obecnie występuje ból podczas chodzenia - kłująco-szczypiący, krótkotrwały ale przykry. Stosuje bandaż elastyczny. 26.09.2013 idę na rehabilitację /masaż wirowy, gimnastyka- niestety krioterapia za rok w październiku.12. stopę oglądał lekarz - przeciwwskazań do rehabilitacji nie ma. Mam 62 lata, cukrzycę typu 2 - co dalej - czy powinnam zrobić usg
62 LAT ponad rok temu

Dzień dobry
w tej chwili nie ma konieczności robienia USG. Nawet jeżeli doszło do zerwania więzadeł stawu skokowego to w 50 % przypadków nie daje to trwałej dysfunkcji. Czasami jednak dochodzi do powstania przewlekłej niestabilności stawu skokowego co często wymaga operacyjnej rekonstrukcji więzadeł. Obecnie konieczna jest dobra rehabilitacja tzn przede wszystkim rehabilitacja manualna - niestety na ogół nie jest ona dostępna na NFZ. Jeżeli po zakończeniu rehabilitacji będą dolegliwości bólowe, uczucie niestabilności, będzie konieczna wizyta u ortopedy specjalizującego się w chorobach stawu skokowego.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego