Skręcenie torebki stawowej a opuchlizna

Tydzień temu doznałam urazu, lekarz oświadczył że jest to skręcenie torebki stawowej i zlecił szyne na dwa tygodnie po tygodniu udałam się do ortopedy, który zgodził się na stabilizator, staram się teraz doprowadzic do zmniejszenia opuchlizny, czy mogę juz normalnie wdrazac moja stope do normalnych czynności?

Podała Pani zbyt mało informacji żeby rzeczowo ustosunkować się do Pani pytania. Doznała Pani najprawdopodobniej skręcenia stawu....tylko jakiego? Zakładam, że skokowego. Elementem skręcenia stawu jest różnego stopnia uszkodzenie torebki stawowej. Nie wiem co Pani ma na myśli pisząc: "normalnie wdrażać do normalnych czynności"? Teoretycznie po urazie skrętnym leczonym zachowawczo unieruchomienie kończyny jest krótkotrwałe. Staramy się jak najszybciej wdrożyć ćwiczenia usprawniające. Sposób postępowania zależy od indywidualnej oceny klinicznej.