Skręcenie z naderwaniem stawu skokowego u dziecka

Syn ma 12 lat jest dzieckiem niepełnosprawnym ,obciążony wodogłowiem.Uczęszcza do szkoły specjalnej.W szkole w pazdzierniku br.doznał kontuzji skręcenia z naderwaniem stawu skokowego a w nie cały miesiąc doszło do drugiego skręcenia z naderwaniem.Chłopiec nosi ortezę "Malleo Dynastab". Moje pytanie jest " Jak mam zabezpieczć jego staw czy ma nosić ortezę obecną kiedy jest w szkole a w domu ściągać - zakupić tutor,czy buty ortopedyczne .Do kontuzji dochodzi że dziecko rzuca się na kolana .

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać badania obrazowe oceniające stan i wydolność więzadeł stawu skokowego, które mogły zostać trwale uszkodzone w wyniku opisanych przez Panią urazów i dopiero na tej podstawie można będzie podjąć decyzję odnośnie sposobu prewencji.