Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skręcony staw kolanowy i ból

Nie mogę zgiąć nogi w prawym kolanie, dochodzi do ok. 40 stopni i zaczyna boleć na wysokości rzepki z lewej strony. W szpitalu zrobiono RTG i wyszło że skręcone kolano, 15ml krwi. Ortopeda na kontroli wyciągnął także krew z kolana, powiedział że kolano jest stabilne i skierował na rezonans. Nikt nie robił USG. Co mi jest ?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowny Panie

Ograniczenie ruchomości w stawie kolanowym prawdopodobnie świadczy o uszkodzeniu łąkotki. Obecność krwi w stawie kolanowym jest objawem poważniejszego uszkodzenia stawu kolanowego - krew jest dowodem na to, że uległa uszkodzeniu któraś z unaczynionych struktur stawu. Stwierdzenie przez ortopedę, że "kolano jest stabilne" jest ważne i rokuje dobrze, ponieważ świadczy o zachowaniu i wydolności aparatu więzadłowego kolana tzn. że więzadła poboczne i krzyżowe nie uległy uszkodzeniu. Odnośnie rezonansu i USG - może Pan wykonać we własnym zakresie USG kolana (badanie nie jest refundowane przez NFZ, stąd nie dostał Pan na nie skierowania). Jeśli jednak w niedługim czasie uda się Panu wykonać rezonans magnetyczny kolana, wówczas USG nie będzie specjalnie przydatne, ponieważ rezonans jest badaniem znacznie dokładniejszym od USG stawu.

Jeśli w rezonansie potwierdzi się moje podejrzenie - że uszkodził Pan sobie łąkotkę - wówczas niestety konieczny będzie zabieg operacyjny - artroskopia kolana. Jednak nawet jeśli będzie to konieczne, proszę nie martwić się zbytnio, ponieważ ten zabieg nie jest zbyt uciążliwy dla pacjenta. Pobyt w szpitalu wynosi wówczas zazwyczaj 1 dzień (w warunkach państwowych 2-4 dni), około tydzień czasu chodzi się w asekuracji kul łokciowych, i po tym okresie można wrócić do pełnego obciążania kolana, w tym do sportu.

Może Pan zapoznać się z możliwymi uszkodzeniami Pańskiego kolana na stronach: http://www.artrocenter.pl/category/choroby-kolan/ http://www.artrocenter.pl/krwiak-stawu-kolanowego/ http://www.artrocenter.pl/uszkodzenia-lakotek/

z wyrazami szacunku Jędrzej Kosmowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy