Skrócanie się cyklu miesiączkowego o tydzień

Witam! Od ok.5-6 lat mam miesiączkę i nigdy nie zdarzały mi się nieregularne cykle,nawet na początku. Jednak niedawno już 3 miesiączkę z rzędu miałam za wcześnie o średnio tydzień. Jakie mogą być tego powody? Kiedy powinnam zgłosić się do lekarza?

Witam! Istnieje wiele przyczyn zmiany regularności cykli, chociażby stres czy też zaburzenia hormonalne. Ważne dla ustalenia przyczyny jest zebranie dokładnego wywiadu uzupełnione badaniem. Wskazana jest wizyta u lekarza ginekologa.