Skrócenie 7-dniowej przerwy a czas trwania okresu

Serdecznie witam! Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Biorę tabletki już ok. 4 lat, standardowo, 21 + 7 dni przerwy. Zastanawia mnie, czy jeżeli skrócę przerwę 7 dniową do np. 4 dniowej, i dopiero w 4 dniu pojawi mi się okres, lub w 5 to czy biorąc już wtedy tabletki okres ustanie tego 4 dnia, lub 5 ? Skróci się np. do jednego dnia? Dziękuję bardzo za odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, można "pominąć" miesiączkę, jeżeli jednorazowo zrezygnuje się z przerwy, jednak, jeżeli przerwa już rozpocznie się, a okres wystąpi, to przyspieszenie przyjmowania tabletek raczej nie skróci czasu jego trwania, ponieważ proces złuszczania się endometrium zostanie rozpoczęty.