Skrócenie cyklu a zabezpieczenie

Od zeszłego roku (od marca) biorę tabletki antykoncepcyjne. Przyjmuję je bardzo systematycznie i jest wszystko OK. Tym razem krwawienie z odstwienia wypadnie w czasie mojego ważnego wyjazdu. Chciałabym się dowiedzieć, i zależy mi na bardzo szybkiej odpowiedzi, czy mogę zakończyć opakowanie na np.19 tabletce, zrobić 7-dniową przerwę i zacząć kolejne opakowanie? Czy będę w pełni zabezpieczona, robiąc w ten sposób (chodzi mi tylko o wcześniejszą możliwość krwawienia)? Pozdrawiam serdecznie - Iga.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Robienie przerwy po 19. tabletce, to nie jest dobry pomysł! Skuteczność antykoncepcyjna może być zaburzona. Jeśli bardzo zależy Pani na przesunięciu krwawienia, to lepiej, aby zażyła Pani 2 opakowania tabletek jedno po drugim, bez robienia 7 dni przerwy.

Pozdrawiam!