Skrócenie cyklu miesiączkowego po leczeniu endometriozy a starania o ciążę

Witam, staramy się o dziecko. Lekarz stwierdził u mnie endometriozę. Rozpoczął leczenie. W czerwcu laparoakopia i 3 m-czna kuracja Visanne. Teraz mam 23 dniowe cykle, wcześniej 26-27. Od tamtego czasu cały czas jestem pod obserwacją ginekologa. Ostatni cykl stymulowany Clostilbegytem 2-5dc po 2x1/2 tabletki i w 8dc podano mi Pregnyl 10 000 j. Wcześniej pęcherzyk nie pękł. Okres powinnam dostać 12 grudnia, ale pojawiło się 2 dniowe jasnobrązowe plamienie i czysto. Czy możliwe, że tow końcu ciąża?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Aby ustalić czy jest Pani w ciąży, polecam wykonanie testu ciążowego lub badania beta-hCG z krwi. Badanie takie należy wykonać najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki.

z poważaniem
Michał Kurek