Skrócenie cyklu o jeden dzień

Witam serdecznie.   Mam 33 lata. Od 7 lat z przerwą mam 2 dzieci biorę tabletki antykoncepcyjne. Po 1 dziecku przez 2 lata brałam L*****, następnie po 2 dziecku brałam D**********,  zastrzyk oraz L*****, y**** i teraz S*******. Mam takie pytanie. W poprzednim miesiącu brałam tabletki 20 dni, ponieważ coś mi się pomyliło i 20 i 21 wzięłam w jeden ostatni dzień tj. 01.01.2011. Następnie zrobiłam 6 dni przerwy w celu lepszego zabezpieczenia i rozpoczęłam tabletki 08.01.2011 r. Czy w tym miesiącu mam pełne zabezpieczenie?  Tabletki biorę o stałej porze 20:00. Czy drinki mają wpływ na antykoncepcję? Ten miesiąc miałam wybitnie imprezowy. Proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie JG79

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Skrócenie cyklu o jeden dzień nie niesie za sobą konsekwencji w postaci osłabienia działania tabletek. Tak samo jest w przypadku skrócenia przerwy. Przy takim postępowaniu skuteczność tabletek nie zmniejszyła się.
Inną sprawą jest alkohol. Popijanie tabletki drinkiem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak zachowała Pani kilkugodzinne odstępy między przyjęciem tabletki a wypiciem drinka to widzę powodu do obaw.
Pozdrawiam.