Skrócenie czasu trwania krwawienia

Witam. Mam problem z nieregularną miesączką. A dokłanie z tym, że do niedawna (pół roku temu miałam obfite menstruacje a od początku tego roku sytuacja się diametralnie zmieniła. Kiedyś cykl trwał 6 dni i krwawienie było obfite głównie w pierwszysch 4 dniach, a teraz trwa 4 i krwawienie jest znacząco mniejsze - w pierwszych dniach normalne a w dniu 3 i 4 delikatne krwawienie. Proszę mi powiedzieć czy taka zmiana mieści się "w granicach normy"? Czy jest to powód do niepokoju?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tego typu zmiana najprawdopodobniej nie ma podłoża chorobowego. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.