Skrócenie przerwy podczas stosowania Mercilon

4-tego kwietnia skończyłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Mercilon. Krwawienie z odstawienia wystąpiło 9-tego kwietnia. Czy jeśli przyjmę pierwszą tabletkę 10tego kwietnia (czyli po 5dniach przerwy a nie po 7dniu) to będę w pełni zabezpieczona współżyjąc w sobotę ?

A dlaczego chce Pani skrócić 7dniową przerwę? Oczywiście będzie Pani zabezpieczona antykoncepcyjnie. Pozdrawiam