Skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami a kontakt pochwy z preejakulatem

Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. pierwsza o 7, druga ok 16, a 3,4,5,6,7 o 6:30. PIerwsza tabletke wzielam po przerwie ktora skrocilam o jeden dzien.. No i 7 dnia do pochwy na palcu mogla zostać przeniesieoa znikoma ilość preejakulatu. moje pytanie brzm: czy mogę być w ciąży? Błagam o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Skrócenie przerwy w żaden sposób nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Może być ona zmniejszona jedynie w przypadku jej wydłużenia. Przyjęcie drugiej tabletki o 16 mieści się w 12-godzinnym czasie tolerancji dla godziny jej przyjmowania. Ochrona antykoncepcyjna nie została zmniejszona, nie ma Pani powodów do niepokoju. Proszę przyjmować pozostałe tabletki o zwykłej porze.