Skrócenie przerwy w odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, za tydzien rozpoczynam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych vibin mini. Czy drugie opakowanie powinnam zaczac tego samego dnia tygodnia co pierwsze czy znow pierwszego dnia miesiaczki? Czy moge skrocic 7 dniowa przerwe jesli miesiaczka pojawi sie np w 4 dniu i wtedy zaczac drugie opakowanie?

Przerwa ma wynosić 7 dni, tj. jeśli ostatnią tabletkę z blistra przyjęła Pani w czwartek o 8.00, pierwszą z nowego należy przyjąć w piątek 0 8.00. Przerwę można skrócić, natomiast jej wydłużenie znacznie obniża skuteczność antykoncepcji.