Skrócenie przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21

Witam. Biorę Microgynon 21. Czyjeśli miedzy 1 a 2 opakowaniem w swoim zyciu skrocilam przerwę o jeden dzien to czy pomiędzy 2 a 3 też skrócić, czy zażyć 8 dnia od odstawienia? Ostatnie zblizenie w 5 dzień od odstawienia. czy byłam zabezpieczona?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Skrócenie przerwy między 1 a 2 opakowaniem nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Zdecydowanie nie musi Pani jednak skracać kolejnych przerw jeśli nie ma takiej konieczności. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania powinna Pani zatem zażyć po 7 dniach przerwy, czyli 8 dnia. W czasie całej przerwy skuteczność antykoncepcyjna jest pełna - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kolejne opakowanie proszę zacząć po zwykłej 7dniowej przerwie. Tamto skrócenie nie ma już znaczenia. Jedynie co to tylko na to, że cały cykl przyjmowania tabletek następuje szybciej o jeden dzień. Stosunek w 5 dniu będzie można uznać za bezpieczny jeżeli nie wydłuży Pani przerwy i zacznie nowe opakowanie po przerwie.