Skrócenie się szyjki macicy w 33. tygodniu ciąży

Jestem w 33tygodniu pierwszej ciazy.Skróciła mi się szyjka do 2cm. 5listopada założono mi pessar oraz podano celeston na płucka dzidzi.Biore tez luteine100 2x1i gynalgin 1x1.Od wczoraj zauważyłam wzmożona żółtą wydzieline z pochwy (co to może być?) oraz sporadyczne lekkie klócie w pochwie, pachwinie.Nocami miewam bóle jakby reumatyczne całej nogi. Mam też katar i boje sie ze przez wysmarkiwanie, kichanie lub np. wypróżnienia ten pessar moze sie obsunąc lub szyjka skrócić - jest taka możliwość?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciaze lub do lekarza IP szpitala ginekologiczne go -24h/dobe