Skrócenie szyjki macicy w 27 tc

Jestem w ciazy 27 tydzien. Szyjka w 19 tygodniu miala 29 milimetrow -\badanie USG\. Zapewniano ze jest wszystko dobrze. Dzis po badaniu za pomoca palca.. uslyszalam ze szyjka sie skrucila i ma tylko 1,5 cm i jest troszke rozmiekoczona i zamknieta. Nastepna wizyta za 3 tygodnie. Dostaje obledu. Co bedzie jezli sie znowu skruci.Nie moge swiadomie czekac i tylko czekac. Mam 35 lat i bardzo pragne dziecka. Co mam robic?:-(. Pozdrawiam.

Jeśli ginekolog-położnik nie zalecił żadnego innego postępowania tylko wizytę kontrolną za 3 tygodnie to nie ma powodu do niepokoju. Trzeba wiedzieć, że wraz z rozwojem ciąży szyjka macicy będzie się skracać i to naturalny stan. Najważniejsze jest to, że szyjka macicy jest zamknięta - to zapobiega przedwczesnemu porodowi.