Skrócenie wystającej dolnej szczęki

Witam. Od dziecka jeżdżę z rodzicami do ortodonty ze względu na krzywy zgryz i dlatego ze nie mieściły mi się zęby. W czasie dojrzewania dolna żuchwa zaczęła sie wysuwać. Obecnie mam 18 lat i mam wielkie kompleksy z powodu wysuniętej brody, wyglada to po prostu brzydko i chcialbym zmienic swoj wyglad. Wiem, ze mozna udac się na zabieg zeszlifowania kości, ile taki zabieg kosztuje, jak wyglada, i czy istnieją jakieś powikłania po zabiegu?

W zdecydowanej większości przypadków progenii mamy do czynienia z sytuacją, w której to głównym problemem jest niedorozwinięta górna szczęka (zwykle z powodu oddychania przez usta) a nie żuchwa. Jest to prostsza w leczeniu sytuacja dająca zadowalające efekty bez uciekania się do zabiegu chirurgicznego. Wydłuża się i rozszerza szczękę, a następnie dopasowuje się zęby aparatem stałym. Gdyby rzeczywiście żuchwa była zbyt długa - można (po dokładnej analizie) rozważyć możliwość zabiegu ortognatycznego skrócenia żuchwy. Najczęściej jednak i tak lepsze efekty przynosi uprzednie wydłużenie i rozszerzenie szczęki. Profil wygląda o wiele atrakcyjniej.