Skróciła mi się miesiączka - czy mam powody do niepokoju?

Witam,
mam 20 lat i generalnie miesiączkuję regularnie. Ostatnia miesiączka była krótsza niż zazwyczaj (trwała 4 dni zamiast 6) i była mniej obfita. Tydzień po okresie wystąpiło krwawienie, tak jakbym miała po raz drugi okres.
Jeżeli chodzi o współżycie, to nie współżyłam od 3 miesięcy, więc wykluczam możliwość zajścia w ciążę. Poza tym wcześniejsze miesiączki były normalne.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyczyną krwawienia w środku cyklu mogą być jednorazowe zaburzenia hormonalne, związane np. ze stresem czy przemęczeniem. Możliwe też, że ma Pani np. nadżerkę lub polip szyjki macicy, czy też mięśniaki macicy bądź endometriozę. Radzę obserwować się w kolejnych cyklach, jeśli sytuacja będzie się powtarzać, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!