Skrócona szyjka macicy a poród

Witam, wczoraj u Dr dowiedziałam się,że mam skróconą szyjkę macicy.. to 34tc, nie wiem dokladnie na jaka dlugość się skrocila, bo lekarz badal mnie tylko palpacyjnie, gdyż USG nie działało, powiedzial ze jezeli za chwilke nie chce urodzic mam lezec, lezec i jeszcze raz lezec no spa 3x dziennie i magnez rowniez, prosze mi powiedziec na typ etapie ciazy jesli urodze to na ile dziecko bedzie silne? czy bedzie w stanie samodzielnie funkcjonowac? po jakim czasie wypisuja małe ze szpitala mniej wiecej

Piotr Pilarski

Na tym etapie dziecko jest już na tyle rozwinięte, że rodząc się teraz jest w stanie rozwinąć się prawidłowo poza macicą jednak należy mimo wszystko starać się aby donosić ciążę do końca gdyż zawsze jest większe ryzyko. Po urodzeniu zdrowego dziecka o czasie hospitalizacja trwa 3-4 dni.

Pozdrawiam.