Skrócona szyjka macicy a zajście w ciążę

Witam. Czy skrocona szyjka macicy ma wplyw na zajscie w ciaze? Pare lat temu. Mialam robiona konizacje dwa razy, poniewaz za pierwszym razem wyciety kawalel byl zbyt zdeforowany. Od trzech lat sie niezabezpieczam, wspozyje w dni plodne. Czy to czas na zrobienie testu plodnosci? Zaznacze, ze ja i moj partner palimy papierosy.

Aleksander Ropielewski

Warto zdiagnozować przyczynę niepłodności w sytuacji gdy od 3 lat bez powodzenia staracie się o potomstwo. Skrócona szyjka macicy nie zmniejsza szansy na zapłodnienie, natomiast może być pryzczyną powikłań w czasie ciąży.