Skrócona szyjka macicy w 31 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 31 tyg ciąży i mam skróconą szyjkę. Od jakiegoś czasu mam bóle w okolicy krzyża w nocy jest czasami bardzo bolesny , Czy to normalne w tym tyg ciąży ? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe najpewniej są wynikiem czynności skurczowej macicy, co powoduje skracanie się szyjki. Bez wątpienia nie jest to naturalne w tygodniu ciąży. Sugeruję zatem, by porozmawiała Pani o tym problemie z lekarzem, który prowadzi Pani ciążę podczas najbliższej wizyty.