Skrócona szyjka macicy w 33. tygodniu ciąży

Jestem w skończonym 33 tygodniu ciąży. Podczas przed ostatniego badania miałam twardy brzuch i lekarz zalecił oszczędny tryb życia. W tym tygodniu podczas badania lekarz stwierdził, że mam skróconą szyjkę do ok1cm i mam leżeć. Czy powinnam dostać sterydy na przyspieszenie rozwoju płuc u dziecka? Czy na tym etapie dziecko ma szanse na przeżycie? dodatkowo dodam, że brzuch często twardnieje i czuję takie rozrywanie w środku Z góry dziękuje za odp.

33 tc to już prawie sukces. Szyjka jest rzeczywiście krótka ale na skurcze można zastosować samodzielnie 3 x 2 tabl np Magne B6 plus 3 x 1 tabl Nospy. Jezeli nie pomoże to już tylko Nifadypina lub Atosiban. Sterydy tak ale tylko do 34 tc. Pozdrawiam.