Skrócony okres a prawdopodobieństwo ciąży

Mam pytanie. 26.12 miałam dni płodne i doszło do wytrysku w środku, ponadto stosowałam tabletki na zapalenie, przepisane przez ginekologa. Dostałam miesiączkę w terminie czyli 5.01, ale tylko jeden dzień takiego małego krwawienia, a potem już w ogóle nie było, tylko małe plamienie. Właśnie dzisiaj już się kończy, chociaż miesiączkę zawsze miałam obfitą i trwała ona do 5 dni. Czy mogę być w ciąży? Czy test ciążowy wykryje? Prosze o pomoc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia w czasie dni płodnych, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Opisane przez Panią, krótsze oraz znacznie mniej obfite krwawienie także może być wynikiem ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.