Skróty z badania USG w ciąży

Proszę o interpretację wyników badania USG. Jestem w 27 tygodniu ciąży (OM 14.05.2012r.) Czy płód ma prawidłowe wymiary? EFW (hadlock) 814 g (hadlock) +/- 119 g; BPD 6,23 cm; OFD (HC) 8,88 cm; HC (hadlock) 24,60 cm; AC (hadlock) 20,47 cm; FL (hadlock) 4,72 cm.

Lek. Marta Hat

Witam! Oto rozszyfrowanie skrótów z badania USG: EFW - przybliżona waga dziecka -norma - dolna granica; BPD - wymiar dwuciemieniowy - nieco poniżej normy; HC -obwód główki - norma (dolna granica); AC - obwód brzucha - norma; FL - długość kości udowej - mieści się w normie (dolna granica). Nie należy przywiązywać zbytniej wagi do wymiarów ani porównywać - noworodki różnią się między sobą i drobne różnice nie świadczą o patologiach. Jeżeli w USG nie znaleziono żadnych nieprawidłowości, płód rośnie symetrycznie nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam!