Skrzep krwi a poronienie

Dobry wieczor,pisze w takiej sprawie w tamtym tyg z pon na wt bardzo mocno krwawilam,i wylecial skrzep,gin powiedzial ze to nie jest plod tylko skrzep,ale na usg juz nic nie widzial,ale tez nie oznajmil ze ti poronienie..dzisiaj zrobilam test i wynik jest pozytywny..wiec co moze byc grane?kolezanka mowila ze tez tak miala,ze moze sie macica czyscila tylko z czego?bo nie rozumiem..
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badaniem stwierdzającym obecność ciąży jest USG. Test ciążowy tylko wspomaga rozpoznanie. Jeżeli nawet wynik testu był pozytywny nie oznacza to iż ciąża nadal trwa. Stężenie hormonów wynikające z niedawnej ciąży może wpływać na wynik testu.