Skrzep po chirurgicznym usunięciu zęba

W pon wieczorem miałam chirurgicznie usuwaną kolejną 8 tyle że dolną, była ona powodem moich udręk wiec trzeba było się jej pozbyć. Dzisiaj przy płukaniu moja rana ma taką szczelinkę jakby od nakłucia igły koło szwów i biały skrzep jaki sie utworzył i utrzymywał dziś zaczął zanikać..czy ja go uszkodziłam/wypłukałam pijąc?dziąsło jest takie czerwonawe... czy mam się obawiać zakażenia, i czy udać się do jakiegokolwiek dentysty?Bólu nie mam w tej chwili tylko uczucie ze cos się tam działo delikatne

Skrzep z czasem będzie zanikał. Jeśli nie ma dolegliwości bólowych najprawdopodobniej gojenie przebiega prawidłowo. W razie wątpliwości najlepiej udać się do lekarza wykonującego zabieg.

Witam,
Moja rada jest taka - prosze tego zbyt dokładnie nie oglądać,nie naciągać policzka i nie płukać zbyt intensywnie. Jeżeli nie ma żadnych objawów bólowych to najprawdopodobniej gojenie jest prawidłowe. Nawet przez 8-12 tyg po zabiegu chirurgicznym pacjent może odczuwać (oczywiście bardzo nieznacznie) miejsce po zabiegu. Zachodzi tam proces gojenia i przemodelowywania kości. Tak więc tydzień po zabiegu takie odczucie to norma. Oczywiście jeżeli jest Pani nadal zaniepokojona to proszę się udać na wizytę kontrolną do lekarza , który ząb usunął. Na ogół taka wizyta to formalność , ale będzie Pani miała spokojny weekend.
Pozdrawiam.