Skrzepy, bolesność podbrzusza a termin miesiączki

Witam. Mam 18 lat i od dwóch miesięcy dostaje okres o 6-10 dni wcześniej. W tym drugim miesiacu towarzyszy mi ostry ból podbrzusza, obfita miesiączka oraz skrzepy jak i uplywajaca woda z pochwy. Czy moze byc to cos poważnego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, pierwsze miesiączki moga byc jeszcze nieregularne i raczej nie wiązałbym tego z patologia. W razie bardzo dlugoutrzymujacych sie podobnych stanach zalecam wizyte u lekarza ginekologa. Pozdrawiam