Skrzepy krwi podczas przerwy siedmiodniowej pomiędzy blistrami tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne, a od pół roku zauważyłam, że kiedy mam krwawienie z odstawienia, robią mi się skrzepy. Zazwyczaj to krawienie nie jest zbyt obfite, ale tym razem przez pierwsze dwa dni to było takie plamienie, że sama wkładka by wystarczyła. Czy to możliwe że krawienie jest mniejsze, ponieważ robią mi się te skrzepy? Ciążę raczej wykluczam, bo z chłopakiem stosujemy dodatkowo prezerwatywę. Dodam też, że mam nadżerkę, może to przez to?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skrzepy jak najbardziej mogą być wynikiem obecności nadżerki.Proponowałbym skonsultować się z ginekologiem.